İnnova'nın self servis cihaz pazarındaki lider markası Kiosk İnnova'nın web sitesine yönlendiriliyorsunuz...

www.kioskinnova.com

İnnova, TeknoSA’ların iletişim ve ödeme altyapısını yeniledi

İnnova, Türkiye’nin önde gelen teknoloji perakende zincirlerinden TeknoSA tüm mağazalarının iletişim ve ödeme altyapılarının yenilenmesini içeren ‘Bağlantılı Mağaza’ projesini tamamladı. 2016 IDC CIO ödüllerinde ‘Yılın En İyi BT Yönetişim Projesi’ de seçilen proje sayesinde TeknoSA müşterileri, çok daha keyifli ve hızlı bir alışveriş deneyimi yaşıyor.

10.02.2017 - Türk Telekom’un bilgi teknolojileri çözümleri sağlayıcısı iştiraki İnnova, Türkiye’nin önde gelen teknoloji perakende zincirlerinden olan TeknoSA mağazalarının iletişim ve ödeme altyapısının en yeni ve güvenli çözümlerle yenilenmesini içeren projeyi tamamladı. İnnova, ‘Bağlantılı Mağazalar’ projesi kapsamında Türkiye çapındaki tüm TeknoSA mağazalarının iletişim altyapılarının yenilenmesi, eski tip yazarkasalar yerine yeni nesil ödeme kaydedici cihazların (ÖKC) kurulum ve entegrasyonu ile fiber bağlantı altyapısının yenilenmesini gerçekleştirdi.

Alışverişi zenginleştiren teknoloji çözümü

Teknoloji alışverişini daha keyifli ve hızlı hale getirme hedefiyle Bağlantılı Mağazalar projesini 2015 yılında başlatan TeknoSA, projenin hayata geçirilmesiyle tüm mağaza çalışanlarını da Türk Telekom iştiraki İnnova’nın desteğiyle entegre bir platform üzerinde birleştirdi. TeknoSA’nın müşterilerine çok daha hızlı ve sorunsuz bir alışveriş deneyimi sunmasının yolunu açan ‘Bağlantılı Mağazalar’ projesi, 2016 IDC CIO ödüllerinde de ‘Yılın En İyi BT Yönetişim Projesi’ seçildi.

İnnova’nın tamamladığı ‘Bağlantılı Mağazalar’ projesiyle; yazarkasa olarak da çalışan ve tablet bilgisayarlarla donatılan TeknoSA satış danışmanları, mağaza içerisinde satın alma kararı veren müşteriden doğrudan ödeme alarak, siparişi hızla hazırlayabilme imkânına sahip oluyor. E-Fatura entegrasyonu da bulunan bu tabletler üzerinden kredi kartı veya banka kartı ile ödemesini gerçekleştiren müşteri, faturasını doğrudan e-posta adresine alabiliyor. Bu yönüyle proje sadece Türkiye’de değil, dünyada da öncü nitelikte bir mağaza içi çözüm niteliği taşıyor.

TeknoSA müşterilerine İnnova desteğiyle kablosuz internet hizmeti

Proje kapsamında TeknoSA, tüm mağazalarında müşterilerine kanuni düzenlemelerin öngördüğü çerçevede ücretsiz ve yüksek hızda kablosuz internet hizmeti de sunmaya başladı. Müşterilerin alışveriş deneyimini zenginleştiren internet hizmetinin kurulu olduğu fiber altyapı sayesinde İnnova ile hayata geçirilen iç müşteriye yönelik yardım masası hizmeti de hızlandı.

TeknoSA’nın kalite yönetim sisteminin sürekliliğini ve etkinliğini daha da artıran TeknoSA Bağlantılı Mağazalar projesi, TeknoSA çalışanlarının da işlerini büyük oranda hızlandırdı ve kolaylaştırdı.

Konuyla ilgili açıklama yapan İnnova Teknoloji Çözümleri Kıdemli Direktörü Ersel Karşal, “Türk Telekom sinerjisi ve sahip olduğumuz bilgi birikimi ve tecrübe, bizi sadece Türkiye’de değil dünya çapında da etkin bir konuma getiriyor. Teknolojiyi herkes için çok daha verimli bir araca dönüştürmek hedefiyle çalışıyoruz. Bu kapsamda Türkiye’nin önde gelen teknoloji perakende zincirlerinden TeknoSA ile yaptığımız işbirliği ile bu TeknoSA mağazalarına bizim teknolojimiz çok önemli avantajlar getiriyor. Müşterilerimiz için bundan sonra da en iyisini sunmaya devam edeceğiz” dedi.

Son derece geniş kapsamlı bu projeyi gerçekleştirirken her aşamada İnnova güvencesini hissettiklerini belirten Teknosa Donanım ve İşletim Müdürü Mustafa Çelik “İnnova’nın özellikle Türk Telekom ile eşgüdümlü çalışma yeteneğinin, özellikle ağ bileşenlerinin entegre edilmesi ve fiber bağlantıya geçiş sürecinde bize oldukça avantaj sağladığını düşünüyoruz” şeklinde görüş belirtti. Çelik sözlerini şu şekilde bitirdi: “Uzun zamandır odak noktamız olan çoklu kanal modeli ve her kanaldan kesintisiz hizmet anlayışımız çerçevesinde önemli bir adım daha attık.”