İnnova'nın self servis cihaz pazarındaki lider markası Kiosk İnnova'nın web sitesine yönlendiriliyorsunuz...

www.kioskinnova.com

Mobil Uygulamalar

Android, iOS, Windows Phone ve BlackBerry OS gibi en çok kullanılan mobil platformlar üzerinde, her türlü ihtiyaca özel akıllı telefon uygulamaları.

Tankut Yılmaz

Tahsilat ve Mobil Çözüm Yöneticisi

Bu konuda daha fazla bilgi almak için doğrudan çözüm danışmanımızla temasa geçebilirsiniz.

90 212 329 7315

İnsanlığın teknoloji çağından beklentisi: Kolaylık ve hız. Kurumların, ürün ve hizmetlerini müşteri kitlesine en kolay yoldan ulaştırabilmesi ise önemli bir ihtiyaç… Bu nedenle mobil teknolojiler ve akıllı cihazlar online dünyada kolay erişimin anahtarı haline geldi. IDC’nin (International Data Corporation) verilerine göre 2011 yılında 916 milyon akıllı cihaz piyasaya sürüldü. 2012 yılının sadece ikinci çeyreğinde piyasaya sürülen akıllı cihaz sayısı ise 267.3 milyon olarak kaydedildi. IDC bu sayının 2016 yılında 2 milyarın üzerine çıkmasının beklendiğini belirtiyor. Bu, önümüzdeki yıllarda daha çok insanın mobil akıllı cihazlara yöneleceğini açıkça ortaya koyuyor.

İşte bu gerçekler ışığında, uçtan uca çözümler konusunda bugüne kadar elde etmiş olduğu tecrübe ve birikimleri mobil uygulamalar ile tüm sektörler için alternatif bir kanala dönüştüren İnnova’nın hedefi: Kurumların ürün ve hizmetlerini dış ve iç müşterilerine her zaman, yer yerde, daha hızlı ve daha kolay biçimde ulaştırabilmelerine yardımcı olmak…

Geniş yelpazede hızlı çözüm

Tüm sektörlere mobil uygulamalarını adapte edebilen İnnova, ayrıca yine çözüm ortağı olduğu birçok uluslararası yazılımla gerekli entegrasyonları çok kısa sürede gerçekleştirir. Tamamen İnnova mühendisleri tarafından hayata geçirilen Mobil Uygulama Geliştirme Platformu sayesinde, gerektiğinde müşteriye özel çözümlerin tasarlanması kolaydır.

Her zaman ve her yerden erişim

Son kullanıcılara konum bağımsız işlem yapabilme, ürün ve hizmetlere erişebilme özgürlüğü sağlayan mobil uygulamalar, GSM ağının ulaşabildiği her yerde, 7 gün 24 saat çalışabilen bir sistem sunar. Günümüzde hava alanında uçak beklerken fatura ödemek ne kadar kolaysa, kurumların her türlü ürün ve hizmetini akıllı cihazlarla erişilebilir kılmak da İnnova uygulama geliştirme hizmetleriyle o kadar kolay hale gelir.

Hızlı ve yenilikçi bir kanal

Mobil uygulamalar, kurumların kullanıcılarına erişmesine yardımcı olan yeni bir kanal oluşturur. Kurumların verdiği hizmetlerin tamamının veya belirli bir kısmının alternatif bir kanaldan sağlanması mümkün hale gelir. Mobil bankacılık çözümleri bunun en belirgin örneğidir. Mobil ödeme gibi sistemlerle, hedef kitlenin almakta olduğu hizmetlere alternatif bir kanalla ulaşması sağlanır. Kullanılmakta olan gişe, bayi veya web uygulamalarına alternatif oluşturur. Üstelik birçok hizmet aynı uygulama üzerinde bir araya getirilerek erişim kolaylığı artırılır.

Farklı platformlar, tek çözüm

İnnova, mobil uygulama geliştirme hizmetleriyle kurumlara yenilikçi ve uzun vadeli çözümler sunmayı hedefler. Mobil uygulama geliştirme ekibinin uzmanlığı ve tecrübesiyle Android, iOS, Windows Phone ve BlackBerry OS gibi en çok kullanılan mobil platformlar üzerinde, herhangi bir sektör farkı gözetmeksizin ihtiyaçları karşılayacak her türlü uygulama geliştirebilir.

Ürün ve hizmetlerinizi tek tıkla ulaşılabilir kılın, her zaman kullanıcıların menzilinde kalın.

AVANTAJLAR

  • Mobil cihazlarla ürün ve hizmetlere kesintisiz erişim
  • iOS, Android, Windows Phone, Symbian, Blackberry OS ve HTML5 desteği
  • GPRS, EDGE ve 3G, 4G, LTE ağlarda sorunsuz çalışabilme
  • Çok katmanlı güvenlik altyapısı
  • Çoklu dil ve çoklu karakter kodlaması desteği

BAZI REFERANSLAR

Esnek ve güvenilir uygulamalar

İnnova’nın geliştirdiği mobil uygulamalar, güvenliğin her katmanda ön planda tutulduğu yedekli, yük paylaşımlı kurulumlara imkân veren uygulamalardır. Tüm uygulamalar felaket kurtarma senaryolarına uygun tasarlanır. Aynı zamanda gelişmiş entegrasyon yetenekleri sayesinde kurumların iç ve dış sistemleri ile bir bütün halinde çalışabilir. Değişen koşullara kolayca adapte edilebilir, gerektiğinde güncellenebilir ve ek özelliklerle donatılabilir.

Her cihazla uyumlu altyapı

İnnova’nın geliştirdiği mobil uygulamalar; GPRS, EDGE, 3G, 4G, LTE ya da Wi-Fi (kablosuz ağ) bağlantılarını destekleyen teknolojik altyapıya sahip. Bu sayede geniş yelpazedeki kullanıcıların rahatlıkla kullanabileceği bir platform. Sadece akıllı telefonlarla değil farklı özelliklerdeki cep telefonlarında da kullanılması mümkün. İnnova mobil uygulama geliştirme ekibi, en yeni teknolojilere sahip gelişmiş tablet bilgisayarlardan kısıtlı özelliklere sahip mobil telefonlara kadar birçok cihazda kullanımı sorunsuz uygulamalar ortaya koyar.

Çok katmanlı güvenlik

İnnova’nın kendi geliştirdiği mesajlaşma protokolü sayesinde, son kullanıcı cihazlarına fazladan yük getirmeyen uygulamalar ortaya çıkarılır. Hâlihazırda kullanılan endüstri standartlarının haricinde, müşteri isteğine göre, uygulama tabanlı yazılımda çok çeşitli güvenlik katmanları eklenebilir. Kişiye özel sertifikalandırma, SSL, çift yönlü doğrulama, phishing engellemeleri, soft OTP, v.b. yöntemlerle en yüksek seviyede işlem güvenliği sağlanabilir.

İnnova’nın esnek yapıya sahip mobil uygulama geliştirme platformu tüm mobil platformları destekler.

Hibrit altyapı

İnnova’nın mobil uygulama geliştirme ekibi, hem uygulama tabanlı hem mobil web tabanlı istemci uygulaması geliştirme yeteneğine sahip. Bu sayede kurumların farklı tercihleri için esnek bir yapı sağlanması mümkün. Ayrıca veritabanı yönetim sistemi bağımsız (Oracle, Sybase, MSSQL, MYSQL vb.) çalışabilir nitelikte olması, uygulamaların kurum tarafındaki işlevselliğini de önemli ölçüde artırır. Devreye alım süreçleri kolaylaşır.

Çoklu dil desteği

Çoklu dil desteği sayesinde Türkiye dışında faaliyet gösterilen pazarlar için hızlı entegrasyon sağlanması mümkündür. Türkiye’ye gelen yabancı turistler için de katma değerli hizmetler esnek şekilde üretilebilir. Türkçe’nin yanı sıra, İngilizce, Arapça ve Rusça dil desteği ile daha geniş kullanıcı kitlesine ulaşılabilir.

TEKNİK ÖZELLİKLER

  • Mobil Uygulama Geliştirme hizmetleri sunucu uygulaması, veriabanı ve platform bağımsızdır. Her türlü ilişkisel veritabanı (RDBMS) ile entegre olup, Unix, Linux, Windows gibi yaygın işletim sistemlerinin tümü üzerinde çalışabilir.
  • Mobil Uygulama Geliştirme Hizmetleri; Android, Symbian, Windows Phone, iOS, Blackberry OS gibi farklı ortamlarda mobil işletim sistemlerine uygun olarak tasarlanabilir.
  • Hem uygulama, hem web tabanlı, hem de hybrid (yarı uygulama, yarı web tabanlı) uygulamalar geliştirilebilir.
  • Özel mesajlaşma protokolleri ile yüksek işlem hızı sağlanır, güvenlik artar.
  • Endüstri standardı şifreleme ve özel güvenlik yöntemleri ile en yüksek seviyede işlem güvenliği sağlanır. (kişiye özel sertifikalandırma, SSL, iki yönlü doğrulama, phishing engellemeleri, soft OTP, v.b.)

Merkezi Hastane Randevu Sistemi

Tüm TC vatandaşlarının akıllı telefonları aracılıyla, sağlık bakanlığı tarafından sağlanan randevu sistemine erişmelerini sağlayan bir mobil uygulamadır. Bu mobil uygulama sayesinde, 81 ilde, il içindeki hastanelerde çalışan doktorlar bazında istenildiğinde gerçek zamanlı randevu alınabilir. Bu uygulama hiç bir aracıya ihtiyaç duymadan 7’den 77’ye herkesin kendi başına gerçekleştirebileceği kolaylıkta tasarlanmıştır.

Başarı Öyküsü: Merkezi Hastane Randevu Sistemi >>

Trabzon EYOF 2011

Avrupa Gençlik Olimpiyatları için geliştirilen uygulama, organizasyon sırasındaki tüm canlı ve onaylanmış sonuçların, duyuruların, ödüllerin, sporcuların ve bunlara ait bilgilerin mobil cihazlar üzerinden görüntülenmesini sağladı. Android, Blackberry OS ve iPhone için indirilebilir uygulamalara dönüştürülen çözümde, zaman ve puanlama sistemleri entegrasyonu sayesinde tüm sonuçların anlık olarak kullanıcıların ekranlarında görünmesi sağlandı.

Başarı Öyküsü: Trabzon EYOF 2011 >>

BankMed Mobil Bankacılık

Sağlık Bakanlığı Logo

Merkezi Lübnan’da bulunan ve Lübnan dışında Türkiye, İsviçre ve Kıbrıs Rum Kesimi’nde de iştirakleri olan BankMed için; Android, BlackBerry, J2ME, iOS (iPhone ve iPad) tabanlı olarak geliştirilen uygulamanın, sunucu tarafında tüm bankacılık fonksiyonları hayata geçirildi.

THY Mobile Check-In uygulaması

Sağlık Bakanlığı Logo

Türk Hava Yolları (THY) uçuş personelinin havaalanına gelişleri sırasında gerçekleştirmek durumunda oldukları check-in işlemlerinin mobil cihazlar kullanılarak gerçekleştirilmesini ve takibini yapabilmelerini sağlayan mobil uygulamaların tamamı İnnova tarafından sağlandı. Platform bağımsız uygulamalar uçuş ekiplerinin hayatını kolaylaştırıyor.

LBT Mobile

Sağlık Bakanlığı Logo

LBT Varlık Yönetimi, kişilerin bankalara olan borçlarını satın alarak onlara kolay ödeme planları sunan bir kurumdur. LBT, müşterilerine bugüne kadar sağladığı online fonksiyonların bir bölümünün, mobil cihazlardan da erişilebilir kılınmasını amaçlayarak bir uygulama geliştirme projesi başlattı. Uygulama; Borç sorgulama, ödeme, bilgi edinme gibi işlemlerinin yapılabilmesini sağlar.

Örnek Proje: İşgücü Yönetim Sistemi (WFM)

Çeşitli sektörlerde, saha ekiplerinin yönetiminde kullanılmak üzere geliştirilen bu uygulama, devreye alındığı ilk kurum olan Türk Telekom’da 2012 yılı sonu itibariyle 7.500 ekip ve 14.500 kullanıcıya ulaşmıştır. Üzerinden ayda 9 milyon işlem ve 1,5 milyon iş emri geçmektedir. Android işletim sistemi baz alınarak tasarlanan uygulama, merkezden iş emirlerinin tabletlere iletilmesini sağlıyor. Sahada çözüm üretilmesi ve bunun merkeze bildirilmesini üstlenen uygulama genel duyuruları anlık olarak sahadaki cihazlara iletilebiliyor.

Ukrayna Mobil Loto Uygulaması

Ukrayna Ulusal Piyangosu için uygulama tabanlı olarak geliştirilen çözüm, Ukrayna’daki 6 GSM operatörü ile entegre olarak çalışıyor. Uygulama, oyunun oynanması, kazanımların, kişilerin GSM operatöründeki hesaplarına yansıtılması ve karşılığında konuşma elde edilmesi işlemlerini de gerçekleştiriyor.

Başarı Öyküsü: Ukrayna Mobil Loto Uygulaması >>

Ukrayna SI Kontör Satış Uygulaması

Ukrayna'da sokak satıcılarının müşteri ön-ödemeli hatlarına kontör yükleme işlemlerini mobil cihazlar üzerinden gerçekleştirmesi bu proje ile sağlandı. Ukrayna'da mevcut altı GSM operatörünü destekleyen sistem, anlık olarak satış gerçekleştiriyor ve parametrik ayarlar ile sisteme dahil olacak yeni operatörlerin eklenebilmesine olanak tanıyor.

Başarı Öyküsü: Ukrayna SI Kontör Satış Uygulaması >>

Avea Mobil Kampüs

Sağlık Bakanlığı Logo

Android, Blackberry OS, J2ME ve iOS ile çalışmak üzere geliştirilen uygulamayla, öğrenci işleri bilgi sistemi ve kütüphane sistemi entegrasyonu sağlandı. Ankara Üniversitesi öğrencileri, Avea Mobil Kampüs uygulaması sayesinde sınırsız mesajlaşıyor, mobil ödeme avantajından yararlanıyor, duyurulara ve kütüphaneye kolayca erişiyor. Öğrenciler kampüs içerisinde chat yapabiliyor, yazdıkları yazıları ve çektikleri fotoğrafları Twitter ve Facebook entegrasyonları sayesinde yayımlayabiliyor.

Avea Voyager

Sağlık Bakanlığı Logo

Gezmeyi sevenlere yönelik bir bilgilendirme uygulaması olan Avea Voyager, ören yerleri için geliştirildi. Mobil web uygulaması olarak geliştirilen çözümde; Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca ve Rusça dilleri tercih edilebiliyor. Kullanıcı, seçtiği ören yeri ile ilgili detaylı bilginin yanında en yakın havaalanı, karakol, taksi durağı, eczane, otobüs durağı vb. gibi bilgilere de kolaylıkla erişebiliyor.

İDO Mobil

Sağlık Bakanlığı Logo

İstanbul’da 1987 yılından bu yana deniz taşımacılığında hızın simgesi haline gelen İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO), yolcularına bilet satın alabilecekleri, iptal ve değişim işlemlerini yapabilecekleri, kalkış saatlerine ulaşabilecekleri mobil bir uygulama hazırlamayı hedefledi. Mobil uygulamalar alanında uzman İnnova ile anlaşan İDO, her platformda çalışabilen bir uygulamaya imza attı. Söz konusu uygulama, müşteri sadakat program özelliklerini da barındırıyor.

Unity Mobile (LBT Varlık Yönetimi)

Sağlık Bakanlığı Logo

LBT Varlık Yönetimi’nin mahkemelerde görev alan avukatlara özel olarak geliştirdiği bir uygulamadır. İnnova mobil uygulama geliştirme hizmetleri için hazırlanan uygulama sayesinde avukatlar, davalar ile ilgili işlemlerini tablet bilgisayarlar üzerinden takip edebiliyor.

THY Dijital Kabin Yönetim Sistemi

Sağlık Bakanlığı Logo

Kabin şeflerinin raporlama süreçlerini kolaylaştırmayı hedefleyen bir uygulama olan Dijital Kabin Yönetim Sistemi, kullanıcıların tablet bilgisayarları üzerinden detaylı kabin raporları hazırlayabilmelerini sağlar. Mobil Kabin Asistanı (MCA) offline çalışma yeteneğinin yanı sıra THY’nin diğer sistemleriyle de entegre bir şekilde çalışır.

Başarı Öyküsü: THY Dijital Kabin Yönetim Sistemi >>

Mersin 2013 Akdeniz Oyunları

Sağlık Bakanlığı Logo

Mersin’de düzenlenen Mersin XVII. Akdeniz Oyunları için tasarlanan uygulamayla; canlı skorlar, duyurular, madalyalar, sporcular ve lokasyonlar ile ilgili tüm bilgilerin, Akdeniz Oyunları Resmi Mobil Uygulamaları aracılığı ile yayınlanması hedeflendi.

Zima m-Voucher

Kuzey Irak’ta bayilerin mobil voucher satışı yapabilmeleri için geliştirilen uygulamanın tüm altyapısı Türkiye’den sağlanıyor. Dolayısıyla bir anlamda operasyon Türkiye’den yürütülüyor. EDGE ve 3G bağlantının desteklenmediği bölgelerde uygulama, çalışmasını SMS üzerinden devam ettirerek satış bayilerine kesintisiz hizmet sağlıyor. Uygulama Arapça ve İngilizce arayüze sahip.

THY Crew Duty Mobile

Sağlık Bakanlığı Logo

Türk Hava Yolları’nın (THY) “Crew Duty Mobile” uygulaması; sayıları 8.000'i aşan ve THY'nin düzenlemiş olduğu uçuşlarda kabin içerisinde “kabin amiri/kabin memuru” v.b unvanlarla, kokpit içerisinde ise “kaptan pilot/yardımcı pilot” v.b. gibi unvanlarla görev alan THY çalışanlarının iş planlamasını sağlar. Proje sayesinde uçuş personelinin, karmaşık ekip planlama sistemlerinin basit, kullanıcı dostu ekranlar ile erişimi sağlanmıştır.

TT İlettişim Mobil Portal

Sağlık Bakanlığı Logo

Türk Telekom ve iştiraklerinde çalışanlara açık olan ileTTişim portalını mobil ortama taşıyan proje, HTML5 destekli olarak geliştirildi. Yeni eklentiler yapılabilecek şekilde tasarlandı. Projeyle Türk Telekom ve grup şirketlerinde çalışanların mobil platformdan kurum içi iletişim süreçlerine daha aktif şekilde katılması amaçlandı.